ΝΕΟ _Έκτακτο Δελτίο Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων α.α: 4/2018 και ισχύει από σήμερα Παρασκευή 28-09-2018 μέχρι και την Κυριακή 30-9-2018

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ

ΤΟ ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΜΕ Α.Α. 3/2018, ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ (27-09-2018), ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΕΙΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ:

1. ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (28-09-2018):

Α. ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΘΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΤΙΟ ΙΟΝΙΟ, ΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ, ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.

Β. ΑΝΕΜΟΙ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ 7-8 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ 6-7 ΜΠΟΦΟΡ.

1. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (29-09-2018):

Α.  ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΤΙΟ ΙΟΝΙΟ, ΤΗ ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΤΗ ΣΤΕΡΕΑ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ, ΤΙΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΤΙΣ ΣΠΟΡΑΔΕΣ.

ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΤΙΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ.

ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΘΟΥΝ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ.

Β. ΑΝΕΜΟΙ ΕΝΤΑΣΕΩΣ 8 ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ 9-10 ΜΠΟΦΟΡ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΣΤΟ ΝΟΤΙΟ ΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΑΓΗ.

1. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (30-09-2018):

Α. ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ, ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ.

ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, ΟΙ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΕΞΑΣΘΕΝΗΣΟΥΝ.

Β. ΑΝΕΜΟΙ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ 8 ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΘΥΕΛΛΑΣ (9-10 ΜΠΟΦΟΡ) ΘΑ ΠΝΕΟΥΝ ΣΤΑ ΑΙΓΑΙΟ, ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΕΞΑΣΘΕΝΗΣΗ ΑΠΟ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 28-09-2018

Έκτακτο Δελτίο Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων α.α: 4/2018

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων α.α: 4/2018  και ισχύει από σήμερα Παρασκευή 28-09-2018 μέχρι και την Κυριακή 30-9-2018.

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ

1. ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (28-09-2018):

Β. ΑΝΕΜΟΙ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ 7-8 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ 6-7 ΜΠΟΦΟΡ.

1. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (29-09-2018):

1. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (30-09-2018):

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ www.emy.gr

ΚΩΝ. ΖΕΪΝΗ

ΘΕΟΔ. ΚΟΛΥΔΑΣ