ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΡΓΙΘΕΑΣ

Ο Δήμος Αργιθέας αποτελεί έναν από τους 6 πρωτοβάθμιους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης - Ο.Τ.Α. της Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας, ο οποίος διοικητικά ανήκει στην Περιφέρεια Θεσσαλίας. Η νέα διοικητική μεταρρύθμιση κατατάσσει τον Δήμο Αργιθέας στην έκτη θέση από πλευράς πληθυσμιακής δυναμικότητας των νέων Δήμων της Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας με 5.414 κατοίκους (Πραγματικός πληθυσμός, ΕΣΥΕ – Απογραφή Πληθυσμού 2011), ενώ η συνολική έκταση του Καλλικρατικού πλέον Δήμου Αργιθέας ανέρχεται σε 377,7 τετραγωνικά χιλιόμετρα.

Οι διαδικασίες εκπόνησης του Επιχειρησιακού Προγράμματος που ακολουθήθηκαν συνάδουν απόλυτα με το Προεδρικό Διάταγμα υπ’ αριθμ. 185 του ΥΠ.ΕΣ.ΔΔ.Α., όπως αυτό τροποποιήθηκε με το Προεδρικό Διάταγμα υπ’ αριθμ. 89 και σύμφωνα με τα οποία καθορίζονται τα «όργανα και η διαδικασία κατάρτισης, παρακολούθησης και αξιολόγησης των επιχειρησιακών προγραμμάτων των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Ο.Τ.Α.) α’ βαθμού».

Στους συνδέσμους που ακολουθούν θα βρείτε τα αρχεία των προγραμμάτων σε ηλεκτρονική μορφή

1. Διαδικασίες κατάρτισης (diadikasies-katartisis.pdf)

2. Έντυπα (entipa.pdf)

3. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΣΧΕΔΙΟ (epixeirisiako-sxedio.pdf)