Έκτακτο Δελτίο ΕΜΥ Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων α.α.: 2/14-07-2017 το οποίο ισχύει από τις βραδινές ώρες του Σαββάτου 15-07-2017 μέχρι και τη Δευτέρα 17-07-2017

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (15-07-2017) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΜΕ ΚΥΡΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:

Α. ΤΙΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ

Β. ΤΟΥΣ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΑΝΕΜΟΥΣ

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

1. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (16/07/2017)

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΟΙ ΣΠΟΡΑΔΕΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ Η ΒΟΡΕΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ.

1. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (17/07/2017)

ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, ΤΑ ΝΟΤΙΟΤΕΡΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ.

ΚΑΘ'ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΟΙ ΣΠΟΡΑΔΕΣ, Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ (ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), Η ΕΥΒΟΙΑ, Η ΒΟΡΕΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΑ ΒΟΡΕΙΟΤΕΡΑ ΝΗΣΙΑ ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΚΑΙ Η ΘΡΑΚΗ.

1. ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΠΙΕΡΙΑ, ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΡΜΑΙΚΟ), ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΤΙΣ ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΙΣΧΥΡΑ.

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 14-07-2017

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2445 3 50401-50402                                                  ΠΡΟΣ:
6970000284/6970000286                                                              1. Mέλη Τοπικού Συντονιστικού Οργάνου
FAX: 2445 3 50419                                                                              Πολιτικής Προστασίας δήμου Αργιθέας
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                                        3. Γραφείο Τεχνικής υπηρεσίας

Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ. με α.α: 2/2017

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ., το οποίο ισχύει από τις βραδινές ώρες του  Σαββάτου 15-07-2017 μέχρι και τη Δευτέρα 17-07-2017.

Παρακαλούμε τους φορείς, (μέλη Τοπικού συντονιστικού οργάνου Πολιτικής Προστασίας δήμου Αργιθέας, Προέδρους Τ.Σ και εκπροσώπους Τοπικών Κοινοτήτων, υπαλλήλους Γραφείου Τεχνικής υπηρεσίας) που εμπλέκονται σε έργα και δράσεις για την αντιμετώπιση κινδύνων από επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα, να τεθούν σε κατάσταση ετοιμότητας βάσει του σχεδιασμού τους, προκειμένου να αντιμετωπιστούν πιθανά προβλήματα που θα δημιουργηθούν από την εκδήλωση των φαινομένων.

* ΣΥΝΕΧHΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ

** ΣΥΝΕΧΗΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ Τ. ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ

Ελληνικό, 14-07-2017/1300 C

Α.Α. 2/2017

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ

Β. ΤΟΥΣ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΑΝΕΜΟΥΣ

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

1. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (16/07/2017)

1. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (17/07/2017)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ (www.emy.gr).

ΑΓΓ. ΜΑΡΙΝΑΚΗ

ΑΝΤ. ΛΑΛΟΣ